R2 UNIVERSE RX AT070

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Svět hor

• zatim tezko hodnotit kvalitu, ale spon ze mi dobre sedi
  • , zakoupeno v Růžové brýle

Brýle sedí i na širší nos, dají se upravit pacičky, přizpůsobit, ale na sílu to zase vše nepřenastavíte, materiály mají své limity. Platové provedení působí jako levná hračka, která se snadno rozbije, ale to půjde posoudit až časem a používáním. Co se týče skel, tak parádní funkčnost, naprosto splňují, co jsem potřebovat, polarizace je bezva :) Takže jsou lehké, sedí, fungují, sportovní úprava, drží na obličeji, jsem spokojený :)

• Cena / kvalita
    • Dioptrická vložka

Produkt nemá žádné parametry.

Nejlepší český ultramaratonec na kole Sváťa Božák ohodnotil tento model jako to nejlepší, v čem kdy jezdil. Nepotřebuje to dalších slov.

• Materiál rámu: lehký a extrémně odolný Grilamid TR90
  • Barva rámu: černá lesklá
  • Velikost: dospělá standard 74-17-119
  • Materiál čoček: Polarizační TAC
  • Barva čoček: šedá, mírné zrcadlo
  • Kategorie slunečního filtru: 3

Možnost dokoupení optické vložky pod obj. kódem ATPRX 100% ochrana proti záření UV A,B,C

R2 mikrovláknový pytlík ZDARMA

• , zakoupeno v Cyklomania.cz

• + lehké
    • + dioptrický klip
    • - zatím nic

Mám je krátce, ale zatím se dá říct, že jsem dostal, co jsem očekával.

• Vzhled
    • HD vision
    • Kvalitní provedení
    • Lehké
    • Drží pevně na hlavě a nose - nekloužou, ale zároveň ani netlačí
    • Nerosí se
    • Měkký mikrovláknový pytlík a pevné pouzdro v ceně
    • Při častém používání - hlavně na kole - se opotřebovává boční nápis R2 o zapínání přilby.

Sháněl jsem brýle na kolo, které mě budou chránit jak před sluncem, tak hmyzem.
    S brýlemi jsem spokojen nadmíru. Díky HD vision umožňují brýle skvělý obraz vašim očím i za nepříznivého počasí - barvy jsou pestřejší a živější, než v reálu. Když jsem je po první hodině nošení sundal, nevěřil jsem, že obraz je tak odlišný od skutečnosti - doslova jsem se lekl (příjemně) :D
    Brýle se nerosí, pokud je zrovna nenasadíte na orosenou hlavu, ale i tak se po chvíli odmlží. Jednou mi spadly z 1,5m výšky na beton - bez náznaku jakékoli oděrky.
    Produkt rozhodně doporučuji, nebudete litovat.

• váha
    • funkčnost
    • zpracování a design
    • k brýlím je dodáváno v ceně tvrdé pouzdro
    • nemožnost výměny tmavých skel
    • velmi křehký dioptrický klip

Po dlouhém vybírání levnějších sportovních brýlí s klipem na čočky jsem sáhl po R2.

Bohužel neposkytují možnost výměny barevných skel a výměny pevných nožiček za gumičku, ale ani nepadají z nosu. Co se týče vsazených tmavých skel, u tohoto modelu se jedná opravdu jen o mírně tmavý odstín, určený klidně i pod zataženou oblohu, čímž jsou z těchto brýlí perfektní univerzály např. na kolo a jízdu lesy i otevřeným terénem, nebo do auta (na druhou stranu každý zblízka vidí, že za skly je ještě klip a vypadá to trochu podivně).

Optik mi do klipu vybrousil ta nejobyčejnější dioptrická skla (300 Kč za kus při diopritii do dálky 2,5 a lehkém astigmatismu).

Klip jsem záhy zlomil při neopatrném sejmutí z konstrukce brýlí a musel ho lepit. POZOR, klip je z plastu a je opravdu velmi křehký - nedoporučuju ho moc často sundávat a znovu nacvakávat, aby nedošlo k havárii... Přes klip vidím mírně zkresleně, ale nepříjmený pocit po 15 minutách téměř zcela zmizí.

Bohužel polarizační tmavá skla potřebují ke své 100 %polarizační funkčnosti i polarizační vrstvy na dioptrických sklech - já je nemám a proti slunci tak vidím vše v trochu difúzním šerosvětlu. Doporučuji proto nešetřit na sklech u optika.

Co mě zaujalo dále je váha brýlí. Plast je velmi měký, ale zdá se současně velmi odolný. Brýle jsou lehounké. Kam se na ně hrabou neznačkové brýle z drogerií atp.

Brýle se v létě nerosí, rosí se mírně pouze v zimě, když nasednete na lyžích zpocení např. do kabinkové lanovky, ale zase se velmi rychle odrosí, takže rozhodně není třeba se bát, že by člověk musel neustále něco vytírat hadříkem, jak jsem četl na různých diskuzních fórech obecně k těmto konstrukcím. Hlavní slabina, kterou jsem očekával, se tak nedostavila.

Brýle určitě doporučuju, jen bych si příště připlatil za kvalitní dioptrická skla a byl opatrnější při manipulaci s klipem.